Letní a Zimní aktivity

Pěší turistika

Od chalupy na všechny strany po zelené stopě a turistických značkách nebo se vydejte za některými zajímavostmi zdejšího kraje.

Po naučné stezce "Poznej kraj pod Javořicí"

Výchozí bod: Studená  Naučná stezka má 2 okruhy, které se překrývají. Pro méně zdatné je připraven okruh "kratší", který prochází prvními pěti stanovišti. Pro více zdatné je připraven okruh "delší", který prochází všech devět stanovišť. Více informací se dozvíte z informačního letáku, který je k dostání na obecním úřadě ve Studené.

Na nejvyšší vrchol- Javořici a zpět

Délka: cca 14 km  Výchozí bod: Studená  Zajímavá místa při cestě: krásný výhled na Studenou, Studánka Páně, Javořice - nejvyšší vrchol a televizní vysílač.

Po stopách Šternberků

Výchozí bod: Studená  délka cca 25 km  Zajímavá místa při cestě: Studánka páně, Javořice, Míchova skála, Velký Pařezitý rybník, zřícenina Štamberk, "Kamenné moře".

Po stopách husitů

Délka: cca 25 km Výchozí bod: Studená

Další

Zajímavá místa při cestě: Karhov, Zhejral, Janštejn, pomník husitům u rybníka Bor. více informací na: http://www.studena.cz

Bruslení na kolečkových bruslích

Přímo od našeho objektu do Olšan vede 2 km dlouhá nově zrekonstruovaná silnice, která je využívaná k bruslení na kolečkových bruslích nejen pro její rovinatý a nově upravený povrch, ale také proto, že je na ní minimální provoz.

Cykloturistika

Pro ty, kteří jezdí na kole pouze rekreačně, je zde vhodný terén k projížďkám po okolí, protože provoz na silnicích není velký a terén není příliš náročný na fyzickou kondici. Těm, kteří nemají vlastní kola a rádi by si zajezdili, jsme připraveni kola zapůjčit za rozumný poplatek. Díky terénu nenáročnému na fyzickou kondici a minimálnímu provozu na silnicích si jízdu na kole zamilujete. Poznáte krásy zdejšího kraje a zároveň uděláte něco i pro své zdraví. Pro ty, kteří jezdí pouze rekreačně a nejsou polykači kilometrů, je v našem objektu připraveno několik nenáročných tras po okolí. Ale i náročnější cyklisti si zde přijdou na své.V okolí Maršova a Studené je poměrně hustá síť značených cyklotras např.

dále viz. doporučené cyklistické trasy na http://www.studena.cz

Přírodní koupání

Jízdy na koni

Seznam míst, kde je možné domluvit si jízdu na koních. Reservace je nutné si dohodnout předem:

Aquaparky

Rybolov

Pro rybáře s celosvazovou povolenkou :

O koupi jednodenních povolenek a o dalších možnostech rybolovu se dozvíte u nás v objektu.

Golf

Houbaření

V okolí Maršova jsou lesy, které rovněž vybízejí k příjemným procházkám a nebo k sběru hub a lesních plodů. Za Maršovem pak začínají lesy, které pokračují směrem na jih a jihozápad do oblasti nazývané Česká Kanada ( mezi Kunžakem, Markvarcem, Českým Rudolcem, Slavonicemi a Novou Bystřicí.). Zdejší lesy jsou doslova houbařským rájem, zejména v září a v říjnu, kdy už zde není tolik turistů.

Lanové parky

Zimní aktivity

Sjezdové lyžování

Běžecké lyžování

Okolní terény a dostatek sněhu jsou ideální kombinací pro běžecké lyžování, které má v tomto kraji dlouholetou tradici. Můžete jít po vlastních stopách a nebo využít stop vyjetých místními nadšenci. V okolí Studené jsou pak vyznačeny a udržovány hned tři běžecké stopy ( modrá, červená a zelená). Kdo chce náročnější a více kopcovitý terén, může se vydat ze Studené směrem k Javořici (837m). Další informace naleznete na http://www.studena.cz

Bruslení

Při mrazivém počasí si můžete vyzkoušet bruslení na zamrzlém rybníku . Který je k tomu účelu vhodný se dozvíte u nás. Při bruslení na rybníkách je nutné dodržovat maximální bezpečnost tj.bruslit na rybníku pouze tehdy, trvá-li mrazivé počasí několik dnů a rybník je opravdu dobře zamrzlý a má na povrchu dostatečně silný led! Nejbezpečnější je ovšem bruslení v zimním stadionu v Jindřichově Hradci. Viz. http://www.jh.cz/cs/aktuality/verejne-brusleni-na-zimnim